Haber

Karga benzin istasyonuna fırlattı: ‘Parmak kesik’ soruşturmasında cinayet şüphesi

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde, önceki gün Büyükşehir Belediyesi’ne ait benzin istasyonunda güvenliğin önüne karganın fırlattığı insan ayağının iki parmağına ön otopsi yapıldı. Otopsiye göre iki parmağın çok düzgün kesildiği ve kesici alet olarak neşter kullanıldığı belirtiliyor.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, karakoldaki güvenlik görevlisinin polise haber vermesi üzerine ekipler parmaklarında inceleme yaptı. Parmaklar daha sonra parmak izi ve DNA analizi için Named Medicine’e götürüldü. Bulunan kesik parmakların bir cinayet kurbanıyla ilgili olma ihtimali üzerinde de çalışma başlatıldı. Ancak çevrede yapılan araştırmalarda herhangi bir bulguya ulaşılamamıştır.

Adli Tıp Kurumu’nda yapılan ön otopside, kopan ve ayakla birebir ilişkili olduğu düşünülen iki parmağın düzgün şekilde kesildiği belirtildi.

Otopsinin detaylarında kesici aletin neşter olma ihtimalinin yüksek olduğu değerlendirildi. Buna göre, bulunan parmakların bir hastanede cerrahi müdahale sonucu kesilmiş olma olasılığı ortaya çıktı. Polis, başta Eyüpsultan ve Fatih bölgeleri olmak üzere bölgeye yakın tüm hastanelerde ayak parmağı kesilen hasta olup olmadığını araştırmaya başladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu