Haber

Göçmen Teknesi Fas Açıklarında Battı: 39 Kişi Hayatını Kaybetti

Yunanistan’ın Mora Yarımadası açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan balıkçı teknesi alabora oldu ve 82 kişi öldü. 700 kişinin bulunduğu teknede arama çalışmaları sürerken, bir göçmen teknesi daha battı. Fas-Kanarya Adaları açıklarında içinde 59 mülteci bulunan tekne battı ve 39 kişi hayatını kaybetti.

Ölü sayısının artmasından endişeli

Yaz aylarıyla birlikte göçmen teknelerinde meydana gelen kazalar daha fazla gündeme gelmeye başladı. Yılın en ölümcül tekne kazası geçen hafta meydana geldi.

Yunanistan’ın Mora Yarımadası’na bağlı Navarin’e 47 deniz mili uzaklıkta düzensiz göçmenleri taşıyan bir balıkçı teknesi alabora oldu ve 82 kişi hayatını kaybetti.

Sivil toplum kuruluşu Alarm Phone’un haberine göre teknede yaklaşık 700 kişinin olduğu açıklandı. Bu konuda arama kurtarma çalışmaları başlarken, can kaybının artacağı endişesi var.

Bu facianın yankıları sürerken içinde 59 göçmenin bulunduğu teknenin Fas-Kanarya Adaları açıklarında battığı açıklandı.

39 kişi boğuldu

Batan göçmen teknesinde 39 kişi boğuldu.

İspanya’nın Kanarya Adaları’na giderken batan teknede en az bir çocuğun hayatını kaybettiği, 24 kişinin kurtarıldığı açıklandı.

Son sekiz yılda 29 bin mülteci Avrupa’ya geçmeye çalışırken hayatını kaybetti

Uluslararası Göç Örgütü’nün geçen yıl yayınladığı verilere göre son sekiz yılda 29 bin mülteci Avrupa’ya geçmeye çalışırken hayatını kaybetti.

Van’da 61 göçmenin hayatını kaybettiği tekne faciasında sanık Akbaş, 1033 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

haber-arnavutkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu